Partner Logo

Tlačová správa.

Spoločnosť PHOENIX, jeden z najväčších veľkodistribútorov liečiv v Európe, zamýšľa kúpiť sieť lekární SUNPHARMA. V celej Európe už pritom prevádzkuje viac ako 1600 vlastných lekární.

Bratislava, 22. januára 2014

V prípade súhlasu Protimonopolného úradu má spoločnosť PHOENIX zámer získať sieť lekární SUNPHARMA. SUNPHARMA v súčasnosti prevádzkuje 42 lekární na Slovensku a 8 lekární v Českej republike, najmä v top lokalitách ako sú nákupné centrá. 

Prostredníctvom plánovanej kúpy SUNPHARMA môže skupina PHOENIX naďalej rozvíjať svoju vedúcu pozíciu na slovenskom trhu v oblasti veľkodistribúcie farmaceutických výrobkov. PHOENIX pôsobí na Slovensku viac ako 10 rokov a podľa rebríčka Trend TOP 200 patrí v súčasnosti medzi 25 najväčších obchodných firiem v krajine.

Skupina PHOENIX už prevádzkuje viac ako 1600 vlastných lekární v 12 európskych krajinách, z toho 118 lekární v Českej republike pod značkou BENU. Skupina PHOENIX sa celoeurópsky vidí ako spojka medzi výrobcom a pacientom, ktorej služby oceňujú tak výrobcovia, lekárne, lekári, nemocnice, zdravotné poisťovne ako aj pacienti v celej Európe.

Spoločnosť PHOENIX je členom skupiny PHOENIX group, ktorá je jednou z najväčších európskych spoločností v oblasti veľkodistribúcie liečiv. Prostredníctvom 152 distribučných stredísk je skupina PHOENIX aktívna v 25 krajinách Európy s takmer tridsaťtisíc zamestnancami.


Kontakt pre médiá


Túto informáciu nájdete i v iných médiach:

Po kliknutí na tieto linky sa Vám priamo otvoria články s touto informáciou.


« návrat

www.phoenix.sk
Copyright 2013 l Created by Webster, s.r.o.
To Top